W snowboardowych zawodach Pucharu Świata rozegranych w szwajcarskim Scoul życiowy sukces odniósł 21-letni beneficjent programu Team 100. W slalomie równoległym zajął drugie miejsce.

Zakopiańczyk został pierwszym w historii Polakiem, który stanął na podium PŚ w tej konkurencji. W finale Kwiatkowski przegrał ze Słoweńcem Timem Mastnakiem.

Snowboardzista jest uczestnikiem programu Team 100 od jesieni ubiegłego roku. Jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w tej dyscyplinie w Europie. W 2013 roku zdobył srebrny medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, a dwa lata później był piąty na mistrzostwach świata juniorów w Jun Yabuli. Później ciężki wypadek samochodowy omal nie przerwał kariery Kwiatkowskiego.

W tym sezonie w zawodach PŚ najlepiej wypadł w Rogli w styczniu, zajmując 20. miejsce. Obiecująco wypadł na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu minimalnie przegrywając w 1/8 finału z Francuzem Sylvainem Dufourem. Na igrzyskach Kwiatkowski sklasyfikowany został ostatecznie na 13. pozycji.